Maltodekstryna

Maltodekstryna jest polisacharydem powstającym po enzymatycznej hydrolizie skrobi. Maltodekstryna rozpuszcza się w wodzie i jest praktycznie pozbawiona smaku.

Substancja ta jest powszechnie stosowana w przemyśle spożywczym, a także jest stosowana jako dodatek do leków. Jej zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej konsystencji. W przypadku suszonych soków stosowanych w naszych suplementach diety maltodekstryna stanowi dla nich nośnik.

W procesie suszenia koncentrat soku jest mieszany z maltodekstryną, a następnie poddawany procesowi suszenia rozpyłowego. Cząsteczki soku otoczone cząsteczkami maltodekstryny zachowują dzięki temu swoje właściwości.

Maltodekstryna jest trawiona w przewodzie pokarmowym i staje się źródłem węglowodanów. Dodatek maltodekstryny w suplementach diety Lifeup jest minimalny, konieczny do zachowania właściwości składników zawartych w naszych kapsułkach.

Maltodekstryna nie jest stosowana w suplementach diety Lifeup jako wypełniacz kapsułki. Stanowi ona integralny składnik suszonego soku, który nie może powstać bez stosowania tego nośnika.

Maltodekstryna jest substancją bezpieczną, jednak jej zawartość powinna być brana pod uwagę przez osoby chore na cukrzycę.